Skandinaviskt svalt

26 föremål
VAS, glas, Loetz-typ, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 099 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, glas, Jugend, Loetz-stil, 1900-talets början.
Klubbat pris
120 EUR
Utropspris
200 EUR
TIMO SARPANEVA, GLASSSKULPUR, 3599.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
250 EUR
CHAMPAGNEKUPOR, 10 st,  glas, 1920-tal.
Klubbat pris
2 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, glas, vetri Murano, Italien, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERTIL VALLIEN, ljuskrona, smidesjärn och glas, Boda Smide.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas och skål Kosta Boda, signerade.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKE, glas, 1800-tal.
LJUSSTAKE, glas, 1800-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD "Pont", Lignet Roset 2000-tal.
Klubbat pris
305 EUR
Utropspris
300 EUR