Skandinaviskt svalt

28 föremål
GOLVLAMPA, Art Déco, 1920-30-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Öia, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA / SOFFBORD, Foscarini, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, funkis / art deco, 1930-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TOM DIXON, golvlampa, "Jack".
TOM DIXON, golvlampa, "Jack".
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPOR ett par 2000-tal.
GOLVLAMPOR ett par 2000-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERTIL BRISBORG, Nordiska Kompaniet, 1940-/1950-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms G-106.
GOLVLAMPA, Bergboms G-106.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, Le Klint, modell 392.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BEN AF SCHULTEN, Golvlampa, BS 812, Artek.
Klubbat pris
395 EUR
Utropspris
300 EUR
GOLVLAMPA, ASEA 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRONOBERGS BELYSNING, golvlampa, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK