Skandinaviskt svalt

31 föremål
BORDSLAMPA, glas, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
8 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
EINAR BÄCKSTRÖM, bordslampa, modell '5013'.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Kosta Elarmatur, 1960-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, tenn, 2 st, 1920-/1930-tal.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Swedish Grace, 1920-/30-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, mässing, Ystad Metall, 1940-50-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Glo-ball, Jasper Morrison, Flos.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
7 300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSLAMPA, Itsu, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
600 EUR
BORDSLAMPA, Frank Bentler, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, glas, 1980-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1950/60-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
POVL DINESEN, bordslampa, Danmark 1960-tal.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
300 EUR
BORDSLAMPOR, ett par, alabaster, Italien, 1960-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK