Skandinaviskt svalt

74 föremål
KAIN TAPPER, teckning, signerad och daterad -82.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
400 EUR
BERTIL BERNTSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ALBERT JOHANSSON, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ODD NERDRUM, litografi, signerad och numrerad 29/40.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATTI HAUPT, pastell, signerad.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
200 EUR
LARS KLEEN, skulptur, trä, signerad och daterad -87, 75/90.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÅKE HOLM, skulptur, lergods, signerad Å Holm.
Klubbat pris
1 410 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OLA BILLGREN, litografi, signerad EA och daterad 79.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HELGE HÖGBOM, skulptur, brons, signerad.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARI HUHTAMO, järn, signerad 4/5, 19KH86.
Klubbat pris
845 EUR
Utropspris
650 EUR
ANTONI TÀPIES, färglitografi, signerad och numrerad 6/75.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PETER DAHL, blyerts, signerad Peter Dahl.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
AXEL ANDERSSON, skulptur, lergods, signerad AXA.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KG BEJEMARK, skulptur, brons, signerad KGB.
Klubbat pris
6 750 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BROR HJORTH, teckning, stämpelsignerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
OLA BILLGREN, Litografi, sign o numr 94/100. Daterad -81.
Klubbat pris
2 425 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GERHARD NORDSTRÖM, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, olja på duk, signerad och daterad -83.
Klubbat pris
52 000 SEK
Utropspris
45 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, gicléetryck, signerad och numrerad 81/150.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR OKNER, olja på duk, signerad och daterad 94 a tergo.
Klubbat pris
29 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALPO JAAKOLA, träskulptur, signerad.
Klubbat pris
450 EUR
Utropspris
300 EUR
OLA BILLGREN, tusch, signerad -59.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PABLO PICASSO, efter, ur Verve 29-30, Mourlot Paris 1954.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLLE SKAGERFORS, Teckning, signerad o daterad 1973.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EINAR JOLIN, olja på duk, signerad Jolin och daterad 1971.
Klubbat pris
58 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STIG BLOMBERG, Fritidsflickan 1936, signerad.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TONY LANDBERG, pigmentutskrift, signerad och numrerad 5/70.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK