Inspireras av unika hem

Inspireras av unika hem – besök Fredrik Paulsen

I höst presenterar vi ett nytt format på Bukowskis.com; Inspireras av unika hem. I detta kombinerade reportage och temaauktion låter vi dig inspireras av och sno stilen från hem tillhörande intressanta personer. I vårt första reportage besöker vi möbeldesignern Fredrik Paulsen. Hans praktik handlar om att skapa sammanhang, fantasifulla och funktionella. Även hans hem är en egen värld, full av detaljer gjorda av Fredrik, hans vänner och designidoler. Inred i Fredrik Paulsens anda och bjud på följande föremål.

Läs hela reportaget om Fredrik här

44 föremål
BJARNE MELGAARD, akryl på duk.

Utropspris
20 000 SEK
SOFFBORD, 1970/80-tal.
SOFFBORD, 1970/80-tal.

Utropspris
4 000 SEK