Selected Classics Helsinki F192

12 föremål
KINDJAL, Kaukasien, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
OFFICERSSABEL, Ryssland, modell 1841-65.
Klubbat pris
3 800 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
SCHIAVONA, tidigt 1700-tal.
SCHIAVONA, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
KASK, manskapsmodell för dragoner, Ryssland, 1910-tal.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
JAKTDOLK, Danmark, 1700-tal.
JAKTDOLK, Danmark, 1700-tal.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
OFFICERSSABEL, Ryssland, modell 1881.
Klubbat pris
15 400 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
UNIFORMSROCK, för ämbetsman, Ryssland, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
MINNESMEDALJ, koppar, Ryssland, Nikolai I, 1850-tal.
Klubbat pris
380 EUR
Utropspris
700 - 750 EUR