728
399392

LOUIS FÉRAUD, kappa 1970-tal.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
132 - 177 EUR
138 - 184 USD
Klubbat pris
1 700 SEK
LOUIS FÉRAUD, kappa 1970-tal.

Röd ylleblanding, enkelknäppt. Ärmavslut med slag och metallknapp i rött och vitt. Två fickor. Svart skärp medföljer, kvadratisk spänne i röd och vit metall. Etikettmärkt "LOUIS FÉRAUD PARIS". Rygglängd mitt bak ca 99 cm, bystvidd ca 86 cm, ärmlängd ca 44 cm.

Obetydligt bruksslitage. Skärp med något slitage.