21
69975

SERVISDELAR,

2 500 - 3 000 SEK
222 - 266 EUR
231 - 278 USD
Hammer price
2 600 SEK
SERVISDELAR,

fem stycken, snarlika, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95). Bestående av stekfat, mugg, bägare med hänklar, sockerskål samt skålfat. Dekor i famille rosefärger av figurscener. Fatets längd 26,5 cm.

Skador, lagningar. (5)