919
71811

SKÅL,

SKÅL, glas. Daum, Nancy, Frankrike, jugend.

glas. Daum, Nancy, Frankrike, jugend. Överfång med etsad dekor av blad och bär i färger, två påklippta sniglar som hänklar. Signerad Daum Nancy. Höjd 10,5, längd 15,5.

Spricka, nagg på sniglarna.

Droit de suite: No
Estimate:

4 000 - 5 000 SEK

375 - 469 EUR

360 - 450 USD

Hammer price:
7 500 SEK
Saleroom notice

A crack near by foot approx 5 cm longue. Small chips to the heads of the snails.