919
71811

SKÅL,

4 000 - 5 000 SEK
360 - 450 EUR
380 - 474 USD
Hammer price
7 500 SEK
SKÅL,

glas. Daum, Nancy, Frankrike, jugend. Överfång med etsad dekor av blad och bär i färger, två påklippta sniglar som hänklar. Signerad Daum Nancy. Höjd 10,5, längd 15,5.

Spricka, nagg på sniglarna.

Saleroom notice

A crack near by foot approx 5 cm longue. Small chips to the heads of the snails.