954
71877

SEKRETÄR.

12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 320 EUR
1 090 - 1 370 USD
Hammer price
12 500 SEK
SEKRETÄR.

Sverige. Rokoko, 1700-talets andra hälft. Fanerad med plommon och valnöt. Beslag av mässing. Svängd form. Skrivinredning bakom klaff. Tre lådor. Bredd 90, djup 50, höjd 104 cm. Nyckel medföljer.

Renoverad, fanerlagningar.