Lilla Bukowskis S190

27 items
220. SKÄKTKNIV. Daterad 1845. Tillskriven Per Schenler, Norrala, Hälsingland.
Hammer price
2 200 SEK
3 000 - 4 000 SEK
221. SKÄKTKNIV. Daterad 1845. Tillskriven Per Schenler, Norrala, Hälsingland.
Hammer price
3 800 SEK
4 000 - 5 000 SEK
226. SVEPASK. Hälsingland, märkt 1820.
Hammer price
4 600 SEK
1 500 - 2 000 SEK
227. SELDON. Järvsö, Hälsingland, 1800-talets första del.
Hammer price
1 200 SEK
2 500 - 3 000 SEK
416. DALATUPP, allmoge.
416. DALATUPP, allmoge.
Hammer price
5 800 SEK
1 500 SEK
638. BANDSKED, allmoge, Forsa, Hälsingland, 1800-tal.
Hammer price
2 600 SEK
3 000 - 4 000 SEK
639. BANDSKED, allmoge. Hälsingland, dat 1805.
Hammer price
1 000 SEK
2 000 - 2 500 SEK
640. SMÖRSTAKE, allmoge, Hälsingland, 1800-tal.
Hammer price
1 100 SEK
1 000 - 1 200 SEK
641. SVEPASK, allmoge, Hälsingland, 1800-tal.
Hammer price
1 000 SEK
1 000 - 1 200 SEK
642. FLASKA, glas. 17-1800-tal.
Hammer price
2 500 SEK
1 500 - 2 000 SEK
644. FLASKA, glas. 17-1800-tal.
Hammer price
2 500 SEK
2 000 - 3 000 SEK
645. KORG, allmoge. Hälsingland, 1800-tal.
Hammer price
200 SEK
800 - 1 000 SEK
647. DALMÅLNING, allmoge. Leksand, Dalarna.
Hammer price
11 500 SEK
6 000 - 8 000 SEK
648. DALMÅLNING, allmoge. Rättvik, Dalarna, 1800-tal.
Hammer price
3 000 SEK
2 000 - 2 500 SEK
649. DALMÅLNING, allmoge, Leksand, Dalarna.
Hammer price
6 000 SEK
8 000 - 10 000 SEK
650. BONADSMÅLNING, allmoge. Småland, 1800-talets första hälft.
Hammer price
12 000 SEK
5 000 - 6 000 SEK
858. HÄNGSKÅP,
858. HÄNGSKÅP,
Hammer price
12 000 SEK
5 000 - 7 000 SEK
869. SKRIN, allmoge, Norge 1800-tal.
Hammer price
1 300 SEK
1 200 - 1 500 SEK
881. SLAGBORD. Barock.
881. SLAGBORD. Barock.
Hammer price
Unsold
10 000 - 12 000 SEK
962. DALAHÄSTAR, 2 st, allmoge. 1900-talets första hälft.
Hammer price
6 200 SEK
3 000 - 4 000 SEK
963. SKRIN, allmoge. Jämtland. Märkt JJS 1826.
Hammer price
7 600 SEK
4 000 - 5 000 SEK
966. KALK, allmoge, 17-1800-tal.
Hammer price
1 300 SEK
1 500 - 2 000 SEK
969. DALATUPPAR, 2 st, allmoge. 1900-talets första hälft.
Hammer price
2 400 SEK
1 000 - 1 200 SEK
1222. FÅRSKINNSFÄLL.
1222. FÅRSKINNSFÄLL.
Hammer price
Unsold
1 200 - 1 500 SEK
1229. BONADSMÅLNING.
1229. BONADSMÅLNING.
Hammer price
29 000 SEK
6 000 - 8 000 SEK
1237. LJUSKRONA för 8 ljus.
1237. LJUSKRONA för 8 ljus.
Hammer price
1 000 SEK
2 000 - 2 500 SEK
1238. BOCKBORD,
1238. BOCKBORD,
Hammer price
7 000 SEK
6 000 - 8 000 SEK