HYLLSYSTEM, "Prydno" i fyra sektioner, Bröderna Gustafsson Möbelfabrik, Virserum, 1950/60-tal.

Fanerad i teak. Metall ställning i lackerad metall. 5 sektioner var av en hörnsektion. Olika sektioner med hyllor, skåp samt överskåp med skjutdörrar i glas. samt ett barskåp.Längd sektion 81 cm. Höjd 190 cm. Djup 32 cm. Djupet på hörn sektionen 66 cm. Nyckel finns.

Marks. Wear. Veneer damages.

Auction closed
10 000 SEK
The auction is closed.