MATSALSGRUPP, 7 delar, "Herrgård", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.

Grönmålade. Stolar 6 st, matbord samt 3 iläggskivor. Stolar med genombruten ryggbricka samt klädd stoppad sits. Ovalt bord med raka ben. L 140, B 100, H 75. Iläggsskiva med bredd 50 vardera. Brännmärkta CM.

Slitage. Färgskav. Smärre fläckar på sits.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed