SERVIS ca 50 dlr "Musselmalet" Royal Copenhagen porslin 1900-talets andra hälft

Bestående av;
1 par ljusstakar, modellnr 2307,
1 vas, modellnr 1016,
1 vas, modellnr 1161,
1 karott, modellnr 26,
1 uppläggningsfat, modellnr 1143 (kantnagg),
14 assietter, modellnr 574,
6 assietter, modellnr 575,
1 kaffekanna, modellnr 48,
1 tekanna, modellnr 259,
1 sockerskål med lock, modellnr 657,
1 gräddsnipa, modellnr 521,
2 gräddsnipor, modellnr 522,
11 koppar med 12 fat, modellnr 756,
1 fat, modellnr 719,
2 koppar med 3 fat, modellnr 703,
2 koppar utan fat, modellnr 72 (1 andra sort.)
2 koppar utan fat, modellnr 73. (1 andra sort.).

Wear commensurate with age and use. Chip. Not first quality. Wear due to age and use.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Contact
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Customer service

Sweden
Telephone hours: Monday – Friday 9 am – 1 pm

Customer Service