SERVISDELAR, 68 st, porslin, Kongl Dansk. Musselmalet, bl a halvblonde.

11 st tallrikar diam 25, halvblonde. 5 st djupa tallrikar diam 21,5 halvblonde. 6 st assietter diam 14, halvblonde, 7 st assietter diam 17, halvblonde. 10 st askfat diam 7,5 halvblonde samt en cremekopp, halvblonde.

6 st uppläggningsfat, 1 st lockkarott, 8 st kaffekoppar med fat, 4 st tallrikar diam 19. 7 st djupa tallrikar 25 diam samt 4 st djupa tallrikar diam 24.

Slitage, sprickor samt nagg.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.