SERVISDELAR, ca 100 delar. Flintgods, "Skåne" Rörstrand.

Mattallrikar 27 st, djupa tallrikar 15 st, förrättstallrikar 21 st, brödassietter 19 st, mindre assietter 3 st, uppläggsningsfat rund 2 st, karotter 2+1 st, såsskålar 2 st, uppläggningsfat div 6 st och mindre skålfat.

Bruksslitage och enstaka nagg.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.