BESTICKSERVIS, 50 delar, rostfritt stål, "Thebe", Folke Arström, GENSE (Gustav Eriksson NySilverfabrik i Eskilstuna), omkring 1900-talets mitt.

12 matgafflar, l 18.
12 knivar, l 19,5.
12 matskedar, l 17.
2 serveringsskedar, l 19.
4 assietgafflar, l 11,5.
2 smörgåsgafflar, l 14,5.
2 smörknivar, l 15,5.
1 dessertsked, l 14,5.
1 tesked, l 13.
1 såsslev, l 18.
1 senapsspade, l 11.

Bruksslitage, repor.

Auction closed
1 000 SEK
The auction is closed.