Förgylld kant. 12 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 11 assietter, 9 tekoppar med fat (3 extra fat), 3 kaffekoppar med fat, 2 uppläggningsfat, såsbåt, gräddkanna samt sockerskål med lock.
Nagg.