PARTI MEDALJER SAMT PLAKETT, 7 st, brons, silver, 1800-1900-tal.
Minnesmedalj över Karl XV:s kröning. Minnesmedalj över de svenska stridskrafterna till lands och sjöss 5 febr 1843. Minnesmedalj över Stockholmsutställningen 1866. "Från sveriges här och flotta 1895". Mfl.
Smärre slitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.