JARDINIERE, porslin, art nouveau, Teplitz, Böhmen, omkring 1900.

Reliefdekor av blad och blomma samt sittande kvinna. Märkt T Schools och i botten D p BB 75 78. H 22.

Blomma har nagg, skadat blad, krackelerad.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.