BYRÅ, s.k "Chest on chest", England, möjligen 1700-talets slut.

Mahogny. Över- och underdel. Underdel med tre lådor i sargen. Överdel med 6 lådor i front. Övre lådan har skuren dekor. Snedställda hörn. Handtag i mässing. L 113, B 58, H ca 194.

Bruksslitage. Märken och repor. Renoverd. Sprickor. Låshus saknas. Nyckel saknas.

Auction closed
8 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed