Trä, bemålat i vitt och rött, två våningar med fönster, avtagbart tak. Möbler bestående av kakelugn, soffor, bord, stolar, säng, mm. Dockor. L 73, b 36, h 93.
Hårt slitage, sprickor, glas saknas. Möbler med skador. Senare bemålat. Ej genomgånget.