BORDSLAMPOR, 2st, bl.a. "Knubbling", Anders Pehrsson, Ateljé Lyktan, 1960/70-tal.

"Knubbling" med skärm i vit plast. Fot i metall. H 47. Bordslampa med gul plastskärm, fot i kromad metall. H 50.

Slitage. Ej funktionstestade. Skärmen till "Knubbling" saknar en fästskruv.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.