SÄNGBORD, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Fanerat med ljus mahogny och andra träslag. Beslag av mässing. Sarglåda. Fotavslutningar av mässing. Skiva av marmor. L 40. B 40. H 78.

Fanerskador. Sprickor. Hål. 1 lös fotavslutning.

Auction closed
1 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed