Jewellery
289077

PARTI SMYCKEN, silver, 6 delar, bla hänge med 8 vita opaler och syntetisk rubin, 1900-tal. Tot vikt 185,6g.

Halskedja, ärtlänk med hjärtformat hänge med cabochonslipade vita opaler samt droppformad syntetisk rubin, h 52 Armringar, en öppen, sterling, SAU, 1979 och en öppningsbar med blomsterdekor, collier med ärtlänk och runda plattor, 1900-talets andra hälft, armband med genombrutna plattor med blomdekor, brosch/hänge, runt, steninläggningar i form av en papegoja, Mexico.

Slitage. Mindre skador. Nagg på rubin. Slitage på opaler.

Auction closed
1 200 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed