Förgylld och patinerad brons. Socklar av marmor. Satyrer hållande 2 ljusarmar. Urnformade delvis godronnerade ljuspipor med lösa ljusmanschetter. H 58.
Smärre repor. En satyr med litet hål i ryggen.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.