MATTA, semiantik Tekke. Ca 396 x 251.

Vinröd botten med 5 rader polykroma Tekkegüls och mindre göls. Vinröd huvudbård med växtornament. Flera samala sekundärbårder.

Något ställvis hårt slitage, smutsig, smärre malskador, lagningar. Långsidorna med smärre trampveck.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed