PARTI CLOISONNÉ, 3 delar, Kina 1900-tal.

2 vaser samt tallrik. Tallrik med dekor av vallmo med blå bakgrund, större vas med dekor av drakar på svart bakgrund och mindre vas med dekor av blommor på brun bakgrund. Vaser H 13-23 Fatets diam 25,5.

Slitage, mindre vas m buckla samt skada

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed