Jewellery
291929

ARMRINGAR, 4 st, samt RINGAR, 2 st, och BROSCH, silver. Tot. vikt ca 100 g.

Armring med tigeröga, silver 813, E. Granit & co, Helsingfors 1965.
Armring med aventurglas, silver 813, Kupittaan Kulta Åbo 1962.
Armring med två månstenar, silver 813, Åbo 1966.
Armring, silver 925, Platinoro (2002 - ), Åbo.
Diam. 6 - 6,3.
Ring, silver 830, Harry Bergman, Helsingfors 1974. Strl 18+
Ring, silver 925, Sirokoru Oy Hyvärinen, Åbo 1970. Diam. 3. Strl. 18.
Brosch, silver 925, stämplad KJ. Diam. 3,2.

Bruksslitage, ytsmuts.

Auction closed
80 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed