KRÄFTSERVIS, 26 delar, flintgods, Rörstrand, 1900-talets första hälft.
Kräftdekor i relief. 4 uppläggningsskålar, Diam 25,5-21, h 12,5-10,5. samt 16 st tallrikar, 6 st assitter.
Bruksslitage. Krackelyr. Några missfärgade delar. En del med smärre glasyrdefekt, en del med lagning.