SERVISPORSLIN, 47 del, Gustavsberg, 1900-talets mitt.

Förgylld dekor med vindruvsklasar. Omfattande 11 mattallrikar (diam 23,5), 11 djupa tallrikar, 9 förrättstallrikar, 10 assietter, 3 uppläggningsfat, bringare, såsskål och terrin med lock.

Dekor med slitage. Vissa med missfärgning och krackelyr.

Auction closed
1 000 SEK
The auction is closed.