Prints
294446

BOK samt MAPP MED TRYCK, Olof Rudbeck, d y, René Coeckelberghs Bokförlag, Stockholm, 1986.

Kommentarer samt portfölj (i avvikande större format). 35 lösa blad i portfölj. Faksimilet utgöres av originaltrogna kopior i skalan 1:1 av samtliga fågelplanscher i Olof Rudbeck d y:s portfölj. Svenska editionen tryckt i 1499 numrerade exemplar. Detta bär nummer 1439.

Fläckar, slitage, ej genomgånget.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.