BESTICKSERVIS, mestadels sterlingsilver, "Symfoni", främst Hallbergs, 1900-tal. Tot vikt ca 3300g.

12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 13 matknivar, matgaffel, matsked, 13 smörgåsknivar, 13 bakelsegafflar, 12 teskedar, 12 kaffeskedar, 4 smörknivar, serveringssked, såssked, osthyvel, skinkgaffel. Knivar och osthyvel ej vägda. Medföljande 5 efterrättsgafflar, bordsgaffel, matsked, annan servis i silver.

Bruksslitage. Repor. Knivblad och osthyvel i rostfritt stål. Monogramgravyr.

Auction closed
12 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed