MATTA, semiantik Bidjar. 217 x 139 cm.

Rödbrunmelerad botten med polykroma, stiliserade blommor, blad och geometriska figurer. Rödbrunmelerad huvudbård med granatäppelranka.

Något ställvis hårt slitage, smutsig, smärre skador och malskador. Sidorna med trampveck och smärre skador.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed
 Hide
 Show more

Contemporary Art & Design 654

407. Arman (Armand Pierre Fernandez), 'Venus aux Petits Cuilliers'.
25 000 - 30 000 SEK
Current bid:
- SEK