STOLAR, 4+2, sengustavianska, 1800-talets början.

Sabelformade bakben, svarvade bladhölstrade framben med rosettanfanger, stoppad sits och delvis rygg uppburet av lodräta svarvade spjälor, sarg med bladstavsdekor.

Senare bemålning, två senare kopia, slitage.

Auction closed
12 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed