SPEGEL, empire, bär hallstämpell Västerås 1825.

Tympanonformat krön. Lunett med dekor av vinrankor och en kvinna. Spegelglas i två delar flankerad av lotusforamde kolonner. Äldre förgyllning framtagen. B 50, H 117.

Slitage. Märken och repor. Sprickor. Färgslitage.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.