SPEGELLAMPETT, sengustaviansk, tidigt 1800-tal.

Bronserat och bemålat trä. Trearmad ljushållare. Löst krön av bandrosett. H 110, L 77.

Slitage. Senare glas, ljusarmar, bemålning och bronsering. Krönet trol ej ursprungligt. Krön med skada.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.