BÖCKER, 3 vol, "Svenska Fåglar", M,W & F von Wright. Stockholm, 1927 samt 1929.

Tre helfranska band, andra upplagan. Första bandet numrerad upplaga nr 52, spridd till förmån för Verner von Heidenstams fond till skydd för Sveriges djurvärld. Med egenhändig autograf av Verner von Heidenstam. I originalkartonger.

Smärre slitage.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed