HYLLSYSTEM, 23 delar, "Montana". Design Peter J Lassen. 1900-tal.

Vitlackerat trä. Bestående av 7 moduler med hyllplan, skåp samt en vitrin med 2 glashyllor och glasdörrar, mått 70 x 70 x 30. 6 moduler med lådor, hyllor och skåp, mått 70 x 47 x 30. Hyllplan, 110 x 30, samt 2 st 117 x 30. 3 socklar. 2 produktionskataloger medföljer.

Mindre bruksslitage. Några rester från klistermärken. Repor. Mindre färgbortfall.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed