GOLVLAMPA, gjutjärn samt glas, möjligen Taidetakomo Hakkarainen 1900-talets början.

Gjutjärn med bladmotiv, tre volutformade fötter. Glaskupan blå, invändigt vit glas. H 160,5.

Slitage, repor, kupan senare, skruv saknas.

Auction closed
120 EUR
The auction is closed.