PARTI SKEDAR, 17 st, silver, bla Joachim Sachtleben, Söderköping 1770. Mest 1800- och 1900-tal. Totalvikt ca 400 gram.

Olika modeller, 8 udda kaffeskedar, 3+1 teskedar, dessertsked, 3 olika matskedar, kompottsked. L 13-21.

Slitage, Söderköpingsskeden med skadat skedblad, de flesta med graverade initialer.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed