BARSKÅP, art deco, 1930/40-tal.
Fanerad i mahogny. 2 lådor, 2 skåpsdörrar, bakomliggande hyllplan. Överdel med lucka, bakomliggande barinredning. Bredd 138, djup 49, höjd 97cm.
Bruksslitage. Repor. Fanerskador.