MINIATYRKRUKOR samt DÖRRHANDTAG, porslin, bl a Dresden, 1800/1900-tal.
Krukorna med konturerad mynning, hänklar, och dekor av blommor, Dresden. Dörrhandtag med tryckt dekor av rosor på porslin, detaljer i mässing och järn.
Slitage. Ena krukan med spricka.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.