"Solen och Norden, Frankrike och Sverige på 1700-talet", "Brev till Kickan, Carl August Ehrensvärd", "Carl von Linné, Boningar, trädgårdar och miljöer", "Märkliga ting på Grönsöö", "Gustaf III, mannen bakom myten", "Den engelska parken i Sverige", "Svenskt och Franskt, 1700-tal i institut Tessins samlingar".
Smärre slitage.