Ljus urtavla med stavindex. Litet datumfönster. Numrerad 46 0291 380. Armband i läder. Originaletui medföljer. Boettens diameter 34 mm. Total längd 26 cm.
Bruksslitage. Senare armband. Bakboett med gravyr. Repor. 0Ej funktionstestad.