ERIC HALLSTRÖM, olja på pannå.
"Morgon i fiskeläget". 76 x 98. Intyg av Konrad Seth, Stockholm 1976, à tergo.
Säljes till förmån för Stiftelsen Olof Sagers Stipendiefond för studier och forskning i engelska språket.
Smärre slitage.
Olof Sager.