Matta, Kirman, sydöstra Iran, ca 387 x 294 cm.
< 1m
500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Skåp, tidigt 1900-tal.
2m 26s
Skåp, tidigt 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Kelim, ca 398 x 302 cm.
4m 26s
4 105 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Byrå, 1800-talets senare del.
10m 26s
Byrå, 1800-talets senare del.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Helén Svensson, Diptyk "O från mitten och ut".
12m 26s
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John Bauer, "Trollens Styfdotter".
2d 2 tim
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Oskar Bergman, Skärgårdsmotiv från Saltsjöbaden.
22m 26s
19 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
John Bauer, "Prinsessan och småtrollen".
2d 2 tim
7 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Bauer, "Julafton".
2d 2 tim
John Bauer, "Julafton".
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Eero Nelimarkka, Vy från Tölö.
1d 1 tim
1 360 EUR
Utropspris
1 200 EUR