Autumn Klassiska sale 554

410. Erik Le Moine, Empireman med röda epåletter.
Vasarahinta
1 500 SEK
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
411. OKÄND KONSTNÄR 1800-TALETS FÖRSTA HÄLFT, Dam med broderad mössa
Vasarahinta
1 500 SEK
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
412. PETER ADOLF HALL Man iförd blå frack
Vasarahinta
9 200 SEK
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
413. OKÄND KONSTNÄR 1700-TAL Kvinna i blå klänning
Vasarahinta
5 200 SEK
Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
413A. Porträtt av ung pojke.
Vasarahinta
3 000 SEK
Lähtöhinta
2 000 - 2 500 SEK
414. David Richter dy, "Carl Gustaf Tessin" (1695-1770).
Vasarahinta
29 000 SEK
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
415. OKÄND KONSTNÄR 1700-TAL Officer med svärdsorden
Vasarahinta
2 800 SEK
Lähtöhinta
1 500 - 2 000 SEK
416. "Greve Philip Werner von Schwerin" (1777-1859).
Vasarahinta
1 000 SEK
Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
417. Jacob Axel Gillberg, Officer med svärdsordern.
Vasarahinta
4 500 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 4 500 SEK
418. Empireherre.
Ei myyty
Lähtöhinta
2 000 - 2 500 SEK
419. Rembrandt Harmensz van Rijn, "Medea: or the Marriage of Jason and Creusa".
Vasarahinta
21 000 SEK
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
419A. Rembrandt Harmensz van Rijn, "Christ preaching" (La petite tombe).
Vasarahinta
62 000 SEK
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
428. Isidore Laurent Deroy, "Vue de Stokholm".
Vasarahinta
15 100 SEK
Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
434. JOHANN GEORG RÜDING "Det i flor stående Stockholm"
Vasarahinta
11 000 SEK
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK