1049545

88. GUNNAR NYLUND, vas, "Air Force", Rörstrand 1950-tal.

Oval form med hänklar, brun harpälsliknande glasyr, signerad R SWEDEN G.N. Höjd 49,3 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Alkuperä - Provenienssi

Gunnar Nylund, därefter i arv.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK/754 - 942 EUR
Vasarahinta
Ei myyty

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Lisätietoja

Enligt uppgift kallade Gunnar Nylund denna vas "Air Force", ett namn som sedan använts inom familjen.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Camilla Behrer

Tukholma

Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili