1049545

88. GUNNAR NYLUND, GUNNAR NYLUND, a large stoneware vase, "Air Force", Rörstrand, Sweden 1950's.

Signed R SWEDEN G.N. Height 49,3 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Alkuperä - Provenienssi

Gunnar Nylund, thence by descent.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK / 754 - 943 EUR
Vasarahinta
Ei myyty

Lisätietoja

Reportedly Gunnar Nylund called this vase "Air Force", a name that has been used within the family.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Camilla Behrer

Tukholma

Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili