Fernand Léger

(Ranska, 1881-1955)
Fernand Léger
(Ranska, 1881-1955)

FERNAND LÉGER, "PROJET POUR UNE PEINTURE MURALE".

Sign. Guassi paperille, kuvakoko 53.5x20 cm, bladstorlek 65x37 cm. Tehty arviolta 1942-1950.

Taitoksia. Tahroja. Repeämiä. Reikä.

Alkuperä - Provenienssi

Ostettu Pariisista, Gabrielle Lorie, 2.7. 1965. Sittemmin periytynyt samassa perheessä.

Muut tiedot

Tämä maalaus sisällytetään hakemistoon "Répertoire des œuvres sur papier de Fernand Léger", jota kootaan parhaillaan Irus Hansman toimesta.

Teoksen mukana seuraa Irus Hansman todistus, päivätty toukokuussa 2019.

Vasarahinta
20 000
225 400
20 870
Lähtöhinta
25 000 - 35 000 EUR
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (13 tarjousta)
14. kesä 2020 15:46
20 000 EUR
14. kesä 2020 15:44
19 005 EUR
14. kesä 2020 15:43
18 005 EUR
14. kesä 2020 15:42
17 005 EUR
14. kesä 2020 15:33
15 000 EUR
12. kesä 2020 21:35
11 000 EUR
12. kesä 2020 15:00
10 200 EUR
12. kesä 2020 10:59
10 000 EUR
9. kesä 2020 14:43
7 500 EUR
5. kesä 2020 19:37
6 400 EUR
5. kesä 2020 18:06
6 200 EUR
5. kesä 2020 12:14
6 000 EUR
29. touko 2020 12:01
3 000 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet